Akce v květnu 2015

Seslání Ducha svatého

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí pro květen 2015. Zahrnuje i výslovná upozornění na klíčové svátky I. třídy + svátky zvláště významné u nás a pro nás. Podrobnější a dlouhodobější informace naleznete na stránce Aktualit na Katopedii či v jednotlivýh rozhlédnutích, která vycházejí v neděli a podrobněji probírají uplynulý a nadcházející týden.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

1. květen – svátek sv. Josefa Dělníka, snoubence Panny Marie.

2. květen – svátek sv. Zikmunda Brugundského, krále, mučedníka a patrona Čech. Kněžské bratrstvo sv. Pia X. pořádá pouť z Frýdlantu nad Ostravicí na Prašivou ke cti a slávě sv. Antonína Paduánského. Mše ve Frýdlantu začne v 8:00.

4. květen, Praha – u příležitosti výročí posvěcení kostela sv. Jiljí bude tamtéž v 8:00 sloužena Mše sv. v dominikánském ritu.

5. květen, Zlín – proběhne pravidelná modlitba růžence za záchranu života nenarozených dětí a obnovení úcty k životu před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati. Začátek v 16:00…

6. květen, Praha – proběhne pravidelný pražský pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 16:30 na Mariánském náměstí, podrobnosti ZDE.

12. květen – výročí posvěcení katedrály sv. Víta. V dominikánském klášteře v Olomoucse v rámci cyklu Manželství – překonaná instituce? uskuteční diskuzní večer na téma Homosexuál do církve nepatří? Začátek v 19:00. Vstup do klášteraje z parkoviště na Studentské ulici.

14. květenNanebevstoupení Páně. Seznam tradičních bohoslužeb v ČR a SR pro tento den bude k dispozici později.

15.16. květen, Brno – CENAP pořádá první část dvoudílného Kurzu pro poradce PPR. Podrobnosti ZDE.

16. květen, Gestratz, Spolková republika Německo – Mons. Elmar Fischer, emeritní biskup z Feldkirchu, udělí v kostele sv. Havla jáhenské svěcení devíti seminaristům Kněžského bratrstva sv. Petra. Bude mezi nimi i český kandidát kněžství Jakub Zentner. Začátek v 9:30.

16. květen, Přibram – koná se již VIII. Orelská pouť k Panně Marii SvatohorskéPoutní procesí vychází v 10 hodin od nádvoří na Svaté Hoře a bude směřovat do Příbrami-Březových Hor. V tamním kostele sv. Vojtěcha bude od 12:00 sloužena slavná asistovaná mše sv. podle misálu z roku 1962. Důvodem neobvyklého scénaře je rekonstrukce svatohorského areálu. 

19. květen, Plzeň – proběhne Plzeňský pochod pro život. Začátek v 17:00 u Západočeského muzea, podrobnosti ZDE.

23. květen, Brno – CENAP pořádá setkání gynekologů, lékařů, zdravotníků a poradců PPR S úctou k životu. Podrobnosti ZDE.

24. květenHod Boží svatodušní. V Praze bude v kostele sv. Jiljí u dominikánů sloužena od 8:00 Mše sv. v dominikánském ritu. Seznam tradičních bohoslužeb v ČR a SR pro tento den bude k dispozici později.

25, květen, Mělník – Mělnická verze pochodu Odvahu k životu. Začátek v 10:00 u Pražské brány (ul. 5. května), podrobnosti ZDE.

30. květen – svátek sv. Zdislavy z Lemberka. V Praze před norskou ambasádou proběhne demonstrace proti zločinným praktikám a loupení dětí ze strany norského Barnevernu. Protest je součástí celoevropského protestu proti těmto zločinům a zvrácenostem. Podrobnosti ZDE.

31. květen – svátek Nejsvětější Trojice

Ignác Pospíšil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *