Akce v dubnu 2015

Zmrtvýchvstání Páně

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí pro duben 2015. Zahrnuje i výslovná upozornění na klíčové nenedělní svátky I. třídy + svátky zvláště významné u nás. Podrobnější a dlouhodobější informace naleznete na stránce Aktualit na Katopedii.

Začátek měsíce proběhne ve znamení Svatého týdne a Velikonočních oslav.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Duben začíná Svatým týdnem, aktualizovaný seznam tradičních bohoslužeb o Velikonočním triduu a na Hod Boží a Pondělí velikonoční naleznete ZDE.

2. dubenZelený čtvrtek.

3. dubenVelký pátek.

4. dubenBílá sobota.

5. duben – Hod Boží velikonoční.

6. duben – Velikonoční pondělí.

7. duben, Zlín – proběhne pravidelná modlitba růžence za záchranu života nenarozených dětí a obnovení úcty k životu před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati. Začátek v 16:00…

10. duben, Havířov – proběhne 2. Havířovský pochod pro život. Začátek v 17:00 před Kulturním domem Leoše Janáčka. Více ZDE.

11. duben, Karlovy Vary – proběhne 3. Karlovarský pochod pro život. Začátek v 15:00 před kostelem sv. Máří Magdalény, podrobnosti ZDE.

13. duben, Praha – Petr Bahník přednese další přednášku cyklu Symboly českého státu v proměnách věků, tentokráte na téma Galerie zemských znaků na Staroměstské mostecké věži. Muzeum Karlova mostu, začátek v 18:00.

18. duben, Stochov – uskuteční se Jarní orelská pouť ke svatému Václavovi do Stochova. Začátek v 10:00 u Svatováclavského dubu (návec před kostelem sv. Václava), 10:30 mše sv. podle misálu z roku 1962. Po mši sv. možnost oběda v zamluvené restauraci. Pořádá Orel, župa Svatováclavská, bližší informace u hlavního pořadatele Stanislava Vejvara (e-mail stnada.vejvar@volny.cz).

20. dubenOlomouc – proběhne olomoucká varianta pochodu Odvahu k životu. Začátek v 16:30 na Biskupském náměstí, podrobnosti ZDE.

20. duben, Praha – Petr Bahník přednese další přednášku cyklu Symboly českého státu v proměnách věků, tentokráte na téma Symbolika svatováclavské koruny. Muzeum Karlova mostu, začátek v 18:00.

23. duben – svátek sv. Vojtěcha Slavníkovce, biskupa a mučedníka, patrona Čech.

23. duben, Třebíč – PhDr. Radomír Malý přednese přednášku na téma Generelassimus Franco, světec nebo zločinec? Zasedací místnost okresní kanceláře KDU-ČSL v Třebíči, Karlovo nám. 38, začátek v 17:00.

28. duben, Znojmo – v sále dominikánského kláštera se odehraje přednáška PhDr. Radomíra Malého o Janu Husovi. Pořádá KDU-ČSL Znojmo.

29. duben, Brno – proběhne brněnská varianta pochodu Odvahu k životu. Začátek v 17:00 na křižovatce ulic Bašty a Masarykova, podrobnosti ZDE.

Další odkazy: Řadu vzdělávacích akcí pořádá brněnský CENAP. Více na jeho stránkách.

Ignác Pospíšil

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *