Akce v březnu 2015

Zvěstování

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí pro březen 2015. Zahrnuje i výslovná upozornění na nenedělní svátky I. třídy (podle kalendáře vydaného Krásou liturgie). Podrobnější a dlouhodobější informace naleznete stránce Aktualit na Katopedii.

Měsíc březen bude ve znamení doby postní, jakož i velkých svátků a akcí hnutí pro-life.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

3. březen, Zlín – proběhne pravidelná modlitba růžence za záchranu života nenarozených dětí a obnovení úcty k životu před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati. Začátek v 16:00…

7. březen, České Budějovice – čtvrtý pro-life pochod Odvahu k životu v Českých Budějovicích. Začátek v 10:00 na rohu Nádražní a Lannovy třídy, podrobnosti ZDE. Máte-li účet na facebooku, můžete se k pochodu přihlásit a podpořit ho i na stránce události, kam pak můžete pozvat i své známé.

14. březen, BrnoCENAP pořádá akreditovaný odborný seminář NAPROHELP, úspěšná cesta k vlastnímu dítěti. Určen je především pro lékaře, zdravotnické pracovníky a jiné odborné pracovníky, kteří se problematice řešení neplodnosti věnují. Zváni jsou i kněží, bioetici a poradci PPR. Začátek v 9:00, podrobnosti ZDE.

19. březen – slavíme svátek sv. Josefa, snoubence blahoslavené Panny Marie. V kostele Zvěstování Panny Marie (lidově sv. Gabriela) v Praze na Smíchově bude sloužena zpívaná Mše svatá (více informací ZDE).

21. březen, PrahaNárodní pochod pro život ČR. Letos bude před pochodem i zpívaná Mše svatá (více informací ZDE).

25. březen – slavíme svátek Zvěstování Panny Marie a zároveň Den nenarozených dětí. V kostele Zvěstování Panny Marie (lidově sv. Gabriela) v Praze na Smíchově bude u příležitosti pouti sloužena slavná asistovaná  Mše svatá (více informací ZDE).

29. březen – slavíme Květnou neděli, která zahajuje Svatý týden.

Ignác Pospíšil

4 Responses to Akce v březnu 2015

  1. Lucie Cekotová napsal:

    V úterý 3.3. v 16.00 pravidelná modlitba sv. růžence za záchranu života nenarozených dětí a obnovení úcty k životu před budovou porodnice v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

  2. […] doplňovaný seznam hlavních akcí pro březen 2015 naleznete ZDE. Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *