Rytíři života 2015 – startuje hlasování

Počínaje tímto okamžikem až do 14. února včetně je možno hlasovat v anketě Rytíři života 2015. Čtenáři mohou dát po hlasu až třem osobnostem a jedné organizaci ze seznamu nominovaných, které se podle nich zasloužily o obranu lidského života a jeho důstojnosti v celé jeho délce (tj. od početí až po přirozenou smrt) v České republice. Vítěz v kategorii Osobnosti získává právo používat čestný titul „rytíř života“, vítěz v kategorii Organizace získává „cenu rytířstva“. Stránka ankety je ZDE.

Své hlasy můžete zasílat na emailovou adresu duseahvezdy@centrum.cz, případně je psát do diskuse zde, případně skrze důvěryhodný facebookový profil na facebookové stránce Duší a hvězd, případně na adresu Ignác Pospíšil, J. Bendy 8, 370 05 České Budějovice. Prosím, hlasujte a ukažte i tím, že vám právo na život není lhostejné, stejně jako ti, co ho hájí. Více o smyslu ankety si můžete počíst ZDE.

Pro ročník 2015 byli nominováni:

Osobnosti:

MUDr. Jitka Chalánková, poslankyně za TOP 09 – za podporu vyjadřovanou hnutí pro-life a zákonodárné pro-life aktivity, především pak za návrh zákona regulujícího omělé oplodnění.

P. MUDr. Jiří Korda, organizátor Modliteb za nejmenší – za svoji práci v projektu Modliteb za nejmenší.

Ing. Miroslav Kratochvíl, pořadatel pro-life akcí – za organizaci a podporu začínajících lokálních pro-life akcí.

Lukáš Krutský, jihočeský pořadatel pro-life akcí – za založení a organizaci českobudějovického pochodu Odvahu k životu.

Mons. Andreas Laun, pomocný biskup Salzburgu – za podporu hnutí pro-life po celém světě i v České republice a coby jediný biskup, který šel při loňském národním pochodu pro život s průvodem s jasně viditelnými biskupskými insigniemi a vystoupil u sv. Václava s projevem.

PhDr. Radomír Malý, publicista – za svou práci a přínos v oblasti pro-life a katolické publicistiky.

P. Pavel Mayer OP, dominikánský kněz – za svůj organizační podíl na pro-life akcích i přínos v oblasti pro-life a katolické publicistiky.

Nina Nováková, poslankyně za TOP 09 – za podporu vyjadřovanou hnutí pro-life a zákonodárné pro-life aktivity, především pak za návrh zákona regulujícího omělé oplodnění.

MUDr. Xenie Preiningerová, gynekoložka a odborná poradkyně Hnutí Pro život ČR – za své pro-life aktivity a práci pro HPŽ ČR, za svoji katolickou gynekologickou poradnu a za odvahu vystoupit a napadnout doporučení o používání potratových pilulek.

Prof. Květoslav Šipr, lékař a teolog – za svůj přínos pro pro-life hnutí a ke zdaru a úspěchům konference Nejmenší z nás…

Markéta Tomečková, právnička a členka olomoucké pobočky Hnutí Pro život ČR – za organizaci a podporu středomoravských pro-life aktivit a akcí HPŽ ČR

Organizace, skupiny a stabilní dlouhodobé projekty:

CENAP – občanské sdružení poskytující rodinné a gynekologické poradenství a vzdělávání v souladu s pro-life hodnotami a katolickou vírou.

Milujte se! – časopis pro mládež

Res Claritatis (a RC Monitor) – občanské sdružení a jeho časopis specializující se na katolické a pro-life zpravodajství.

Stop genocidě organizace známá pořádáním výstavy-petice Stop genocidě, jejímž cílem je burcovat a informovat lidi o zlu potratů.

Ignác Pospíšil

20 Responses to Rytíři života 2015 – startuje hlasování

 1. Zbyněk Mikoláš napsal:

  Mons. Andreas Laun, Nina Nováková, poslankyně za TOP 09 , Res Claritatis (a RC Monitor)

 2. Stana napsal:

  Osobnosti: MUDr. Jitka Chalánkova, PhDr. Radomír Malý
  Časopis: Milujte se

  • Tomáš Navrátil napsal:

   S PhDr. RM souhlas, přidávám hlas. Proč „Milujte se“? Číslo, které pojednávalo o manželství, obsahovalo více věroučných chyb, než je zdrávo. Rozhodně nedoporučuji.

   • Ignác Pospíšil napsal:

    Hlasy obou pánů byly zaznamenány…

   • Stana napsal:

    Pro Navrátila: je to moje právo vybrat si časopis, který je navržen a vám do toho nic není. Přínos Milujte je pro mládež Čistých srdcí nepřehlédnutelný a chyby, o kterých tady zasvěceně informuejte, jsou nesmysl. Vy si dejte, co chce, vaše doporučování je irelevantní. Snad si každy má právo vybrat, ne? Divím se
    Ignácovi, že tohoto pana neusměrnil,
    A že to musim udělat sama.
    Ptám se vás, pane Navrátile, kdo jste a z jaké pozice odborníka na katechismus a věrouku hovoříte. Třeba vás na tomto portále všichni osobně znají a vědí, že jste znalec, já ne a vaše názory se mi nelíbí. Můžete odpovědět i na moji mailovou adresu.
    Pa.stana@seznam.cz

   • soplisko napsal:

    Časopis Milujte se! považuji po stránce katolické pravověrnosti za problematický. Přesto bych, zvláště v kontextu toho, co dnes vychází, jeho bilanci v oblasti prolife viděl jako pozitivní. Ovšem vzhledem k různým excesům, např. k číslu celému věnovanému propagaci charismatismu, je pro mne jako celek nepřijatelný.

   • Tomáš Navrátil napsal:

    Stana: netuším důvod, proč psát emaily někomu, kdo se chová arogantně a obhajuje protikatoliké učení. Na to opravdu nemám čas. Když se vám katolická věrouka nelíbí stejně jako někdo, kdo na ni upozorní, je to vaše věc. :-)))

   • Tomáš Navrátil napsal:

    Na otázku „Proč Milujte se!?“ jsem tedy věcnou odpověď nedostal. Vulgarita tomuto „časopisu“ ovšem nechybí:

    „Dejte do pořádku své manželství. Nebo sestoupím z nebe a nakopu vám zadek.“
    služebník Boží Emil Kapaun, vojenský kaplan
    a snad budoucí svatý českého původu (viz str. 6–17)
    http://milujte.se/storage/dalsi/milujte-se-2015-32.pdf

 3. Michal Kretschmer napsal:

  Osobnosti: PhDr. Radomír Malý, MUDr. Xenie Preiningerová, MUDr. Jitka Chalánková

  Organisace: Stop genocidě

 4. Jaký mají smysl podobné ankety? Komu je více dáno, od toho se více očekává. Na nás je, abychom byli osobnostmi, sdružovali se a spolupracovali s ostatními statečnými. A kromě pronásledování kéž je nám odměnou i pocit osobní spokojenosti.
  „Vůbec nejde o to, kdo sází, ani o to, kdo zalévá, ale o to, že Bůh dává vzrůst. 8Ten, kdo sází, a ten, kdo zalévá, jsou jedno; každý však dostane svou vlastní odplatu za svou vlastní práci. Jsme tedy Boží polupracovníci; vy jste Boží pole, Boží stavba.
  Podle Boží milosti, jíž se mi dostalo, jsem jako zkušený stavitel položil základy, na kterých pak staví další.“

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Odkaz na článek vysvětlující smysl ankety naleznete na konci druhého odstavce…

   • soplisko napsal:

    Myslím, že lidí, co dělají prolife je pár a v podstatě všichni by si cenu zasloužili, takže těm, kdo se neumístí, se v podstatě děje nespravedlnost.
    Spíš bych uděloval Mengeleho doktorát těm, kdo se proti životu nejvíce provinili. Kandidátů bude víc a hlasování šťavnatější.

 5. Tomáš napsal:

  Za mě MUDr. Jitka Chalánková a Mons. Andreas Laun. A Stop genocidě.

 6. Lukáš Krutský napsal:

  Jsem pro Stop genocidě.

 7. Ivka napsal:

  Stop genocidě, b.Laun, dr.Malý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *