Tradiční liturgie na Zjevení Páně 2015

Zde je průběžně doplňovaný seznam tradičních bohoslužeb sloužených o Zjevení Páně alias Třech králích (tj. 6. ledna) 2015 na území ČR (a případně i na Slovensku). Není v mých silách pořídit tento seznam sám, proto neváhejte pomoci a pokud víte o nějaké neuvedené liturgii, všimnete si nějaké chyby či vás napadá nějaká doplňující informace k uvedené bohoslužbě, prosím, upozorněte na ni v diskusi pod článkem, rád ji do seznamu doplním.

Seznam bohoslužeb v ČR detailně dělím dle diecézí. Ty však jsou použity jako územně popisný prvek, nikoliv institucionální, takže jsou tam pod nimi uvedeny i bohoslužby organizované a sloužené na jejich území i mimo diecézní a oficiální struktury (tj. veřejnosti přístupné bohoslužby řeholních komunit a bohoslužby FSSPX). Pořadí Mší svatých (resp. liturgií) v rámci jedné kategorie určuje v prvé řadě čas jejich začátku.

Česká církevní provincie

Arcidiecéze pražská

Praha-Smíchov, kostel Zvěstování Panny Marie (sv. Gabriela) – Mše svatá (17:00).

Diecéze českobudějovická

Vyšší Brod, klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie (O.Cist.) – Mše svatá (10:00). Celebruje P. Justin Berka O.Cist., převor kláštera.

Diecéze královéhradecká

 

Diecéze litoměřická

 

Diecéze plzeňská

Plzeň, dominikánský kostel Panny Marie Růžencové – Mše svatá (16:15), celebruje P. Antonín Damián Nohejl IIIOP.

Moravská církevní provincie

Arcidiecéze olomoucká

 

Diecéze brněnská

Brno-Černovice, kaple Královny posvátného růžence (FSSPX) – Mše svatá chorální (18:00).

Diecéze ostravsko-opavská

Slovensko

Východoslovenská provincie

Západoslovenská provincie

Bratislava-Vrakuňa, kostol Mena Panny Marie – Mše svatá (16:00).

Ignác Pospíšil

2 Responses to Tradiční liturgie na Zjevení Páně 2015

  1. […] 6. leden – slavíme svátek Zjevení Páně ( lidově Tří králů). Aktualizovaný seznam tradičních liturgií sloužených o tomto svátku naleznete ZDE. […]

  2. […] Nejvýznamnější svátky a památky nadcházejícího týdne: sv. Telesforus a sv. Jan Nepomucký Neumann (5) a Zjevení Páně alias Tři králové (6 – seznam tradičních liturgií ZDE). […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *