Akce v lednu 2015

Přeji všem čtenářům hojnost Božího požehnání v nastupujícím občanském roce!

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí pro leden 2015. Zahrnuje i výslovná upozornění na nenedělní svátky I. třídy (podle kalendáře vydaného Krásou liturgie). Podrobnější a dlouhodobější informace naleznete stránce Aktualit na Katopedii.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

1. leden – slavíme Oktáv Narození Páně, resp. Obřezání Páně. Aktualizovaný seznam tradičních liturgií sloužených o tomto svátku naleznete ZDE.

4. leden, Horní Újezd u TřebíčeVánoční setkání pro rodiny s dětmi, které pořádá místní farnost a FSSP. Paralélně bude zajištěno hlídání menších dětí a katecheze pro mládež. Je možné se zúčastnit i jen části programu a není nutné se předem hlásit. Za FSSP zve Mgr. Vladimír Zeman.

4. leden, Vyšší Brodvyšebrodští mniši a netoličtí literáti zvou na slavnou Mši svatou podle misálu z roku 1962, která se uskuteční v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Začátek v 10:00, podrobnosti ZDE.

6. leden – slavíme svátek Zjevení Páně ( lidově Tří králů). Aktualizovaný seznam tradičních liturgií sloužených o tomto svátku naleznete ZDE.

6. leden, Zlínmodlitba sv. růžence před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Začátek v 16:00.

7. leden, Praha – pravidelný pražský pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 17:00, podrobnosti ZDE.

10. leden, Praha -Stodůlky – v kapli Nalezení Svatého kříže bude sloužit Mši svatou P. Martin Fuchs (kněz Odporu). Začátek v 11:00, podrobnosti ZDE.

17. leden, Brno – kurz Neplodnost, příčiny, řešení organizovaný CENAPem. Začátek v 9:00, podrobnosti ZDE.

19.24. leden, JaidhofKněžské bratrstvo sv. Pia X. pořádá exercicie pro muže. Podrobnosti ZDE.

22. leden, Brno – přednáška Když dcera dospívá (CENAP). Začátek v 16:30, podrobnosti ZDE.

26. leden, Brno – začíná další cyklus Kurzu symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství (STM PPR) CENAPu, podrobnosti ZDE.

29. leden, Brno – diskusní setkání na téma Sexualita a jak o ní s dětmi hovořit. Pořádá CENAP, začátek v 18:00, podrobnosti ZDE.

31. leden, Brno – začíná další cyklus Kurzu symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství (STM PPR) CENAPu, podrobnosti ZDE.

Ignác Pospíšil

6 Responses to Akce v lednu 2015

 1. Díky za zveřejnění akcí. Čtenáře prosím o předání informací dál ve svém okolí. Stále je kolem nás hodně těch, kterým se nedaří otěhotnět. Ještě více je těch, kdo se potřebují spolehlivě početí vyhýbat. Stále je více těch, kterým záleží na tom, aby svým dětem či vnoučatům měli kvalitní podklady k předávání pravd o lidské sexualitě. Informace, které jsou v souladu s morálním učením katolické církve, bez bagatelizace rizik, troufám si až říct hříchu, antikoncepce. Právě proto tyto kurzy pořádáme.

 2. KM napsal:

  10. ledna 2015 v 11 hodin
  Mše sv. v kapli Nalezení sv. Kříže v Praze – Stodůlkách
  slouží P. Martin Fuchs

  http://www.katolici.ml/mse-sv-v-praze/

 3. […] doplňovaný seznam hlavních akcí pro leden 2015 naleznete ZDE. Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, […]

 4. […] doplňovaný seznam hlavních akcí pro leden 2015 naleznete ZDE. Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, […]

 5. […] doplňovaný seznam hlavních akcí pro leden 2015 naleznete ZDE. Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, […]

 6. […] doplňovaný seznam hlavních akcí pro leden 2015 naleznete ZDE. Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *