Slavná pontifikální Mše svatá ve Vídni

Karlskirche

V úterý 4. listopadu 2014, tj. na svátek sv. Karla Boromejského,  bude ve Vídni v Karlskirche sloužena slavná pontifikální Mše svatá.

Celebrantem bude J. E. Raymond Leo kardinál Burke, přední vůdce těch, co na Synodu o rodině 2014 bránili katolickou víru před nájezdy kardinála Kaspera, a (zatím ještě) prefekt Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury.

Hudební doprovod zajistí Cappella Borromea: uslyšíme Messa a cinque voci od Giovanniho Rovetty (1596-1668) a hymnus z Graduale Medicæum (1613/1614).

Barokní Karlkirche (kostel sv. Karla Boromejského) vybudovaný v 18. století se nachází na Karlsplatzu (Karlově náměstí) na pravém břehu Dunaje poblíž historického centra a je spravován křižovníky s červenou hvězdou. Mše svatá započne v 18:00. Akci organizuje Una Voce Austria. Více informací naleznete anglicky ZDE, čeští návštěvníci se radí a organizují na této facebookové stránce (třeba tam naleznete někoho, kdo bude mít volné místo v autě a podobně).

Ignác Pospíšil

9 Responses to Slavná pontifikální Mše svatá ve Vídni

 1. Ignác Pospíšil napsal:

  V sobotu celebroval kardinál Burke Mši svatou v bazilice sv. Petra v Římě: http://nblo.gs/10VPaA

 2. […] 4. listopad, Vídeň: V Karlskirche křižovníků s červenou hvězdou bude od 18:00 celebrovat slavnou pontifikální Mši svatou kardinál Burke. Více informací ZDE. […]

 3. MichalD napsal:

  Bohužel nevládnu moc něměcky, ale neříká tato zpráva, že ohlášená pontifikální mše sv. byla zrušena?

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Má němčia je prachmiyerná a nemám čas to zkoumat, ale zdá se mi, že jde o jinou Mši svatou…

   • MichalD napsal:

    Máte asi pravdu, patrně jde o votivní mši sv., která měla být sloužena 5.11. Doufejme, že se to podobně nezadrhne i se mší sv. 4.11.

   • Lucie Cekotová napsal:

    Říká se tam, že zrušená byla votivní mše sv. 5.11. v kostele sv. Leopolda ve Vídni-Florisdorfu. V dalším odstavci se výslovně uvádí, že mše sv. 4.11. u sv. Karla Boromejského zůstává.
    Dále článek říká, že důvody zrušení mše sv. 5.11. nejsou známy, a spekuluje se o tom, že to má co dělat jak s tradiční mší sv.,tak se synodou o rodině. Podle článku to zakázal opat kláštera v Klosterneuburgu, pod který kostel sv. Leopolda spadá. Na synodě o rodině stáli kard. Burke a vídeňský kard. Schönborn proti sobě. Nepříjemný incident vyvolává otázku, jak se ve skutečnosti věci mají, pokud jde o „otevřenou diskusi“, k níž na synodě několikrát vyzval papež František. – Tolik aspoň stručný obsah článku.

   • Pan Contras napsal:

    Burke je kardinál, a může sloužit kde chce a Schönporn mu v tom na rozdíl od prostého kněze či biskupa nemůže zabránit a asi ho to hodně trápí. Ledá, že by ho Frencek degradoval na kaplana komise pro válečné hroby.

 4. Jarod napsal:

  Tak jaké to bylo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *