Vzpomínka na Monarchii

V sobotu 25. října se na Šumavě na českorakouských hranicích u příležitosti 28. října uskuteční pochod „Vzpomínka na Monarchii“. Organizátorem je pan Lukáš Krutský (tel. 720 518 761).

Pochod startuje ve vísce Láz (leží ve výšce 729 m n. m. cca 2,5 km JZ od Nové Pece, pod níž administrativně spadá) v 9:00. Trasa povede k Plešnému jezeru, načež bude následovat výstup na Plechý (1378 m n. m.) Na vrcholu Plechého zapějeme Svatováclavský chorál a hymnu Rakousko-Uherska, případně by mohly zaznít i nějaké projevy.

Pro další vývoj již existují dvě alternativy. Jednou je návrat po jen mírně odlišné trase zpět do Nové Pece (v této variantě je celková délka pochodu  asi 17 km a delší časový příděl), druhou pak cesta po hřebeni Šumavy směr Trojmezí – Třístoličník – Nové Údolí (celkem pak pochod měří asi 19-20 km s tím, že poslední vlak do Nové Pece odjíždí v 17:13). První varianta je jistota, druhá je vhodná pro zdatné dobrovolníky za příznivých podmínek.

Pro místní a ty, co by chtěli přespat ve Vyšším Brodě, se nabízí logické pokračování akce o den později v podobě účasti na nedělní Mši svaté ve vyšebrodském klášteře. Bude sloužena podle misálu z roku 1962 ke svátku Ježíše Krista Krále.

Jelikož jde o terénní akci, závisí do určité míry na počasí. Za velmi nepříznivého počasí (bouře, uragán, sněhové vánice, průtrže mračen) odpadá, za počasí jen nepříznivého (prostý déšť) by měla proběhnout (informace získáte u organizátora).

Lukáš Krutský

Ignác Pospíšil

 

One Response to Vzpomínka na Monarchii

  1. […] 25. říjen, Šumava: pochod Vzpomínka na Monarchii. Podrobnosti ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *