Akce v říjnu 2014

Kristus Král.

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí pro říjen 2014. Zahrnuje i výslovné upozornění na všechny svátky I. třídy (podle kalendáře vydaného Krásou liturgie). Podrobnější a dlouhodobější informace naleznete stránce Aktualit na Katopedii.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Říjen je zasvěcen Panně Marii, Královně posvátného růžence, a zároveň je měsícem respektu k lidskému životu. Na jeho poslední neděli připadá svátek Ježíše Krista Krále.

Říjen

1. říjen, Praha: pravidelný pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 17:00, podrobnosti ZDE.

4. říjen, Praha: v dominikánském klášteře sv. Jiljí v Praze přednese P. Štěpán Martin Filip OP přednášku na téma Doporučování nauky sv. Tomáše Akvinského papežem sv. Piem X. Začátek v 10:00.

4.-5. říjen, Plzeňsko: v sobotu dopoledne začne v Domažlicích orelský pochod (či cyklistiká jízda) Kozinovo krajem (start 8-10:00 z orlovny na náměstí Míru). V neděli pak bude v plzeňském dominkánském  kostele Panny Marie Růžencové Jeho Milost Jan Gerndt celebrovat slavnou asistovanou poutní mši svatou ke cti Panny Marie Růžencové. Hudební doprovod zajistí netoličtí literáti pod vedení Mgr. Jiřího Churáčka. Začátek mše ve 15:30. Po splnění obvyklých podmínek je možné účastí na poutní Mši sv. získat plnomocné odpustky. Více informací ZDE.

4. říjen, Křtiny u Brna: P. Josef Beneš bude v poutním chrámu Jména Panny Marie sloužit Mši sv. podle misálu z roku 1962 za zemřelé kněze P. Františka Kozára a P. Tomáše Prnku. Začátek v 9:00.

5. říjen, Zlatohorsko: proběhne pouť Lékárníků pro život na poutní místě Panne Marie Pomocné u Zlatých Hor. Setkání začíná ve 13:00, podrobnosti ZDE.

7. říjen, Havířov: poprvé proběhne místní Havířovský pochod pro život. Začátek v 17:00, podrobnosti ZDE.

9. říjen, Praha: Prof. Evžen Kindler přednese v rámci mezinárodního festivalu pravoslavné hudby Archaion Kallos přednášku Kořeny křesťanské hudby, která se bude zabývat kořeny tradičního křesťanského liturgického zpěvu. Přednáška proběhne v prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, konkrétně v místnosti R107 (M. D. Rettigové 4, 116 39, Praha 1), začátek v 16:15, vstupné dobrovolné. O festivalu více ZDE.

10.-11. říjen, Česká republika: uskuteční se volby do obecních zastupitelstev. Zároveň ve třetině volebních obvodů proběhnou volby do Senátu Parlamentu ČR.

15. říjen:  v olomoucké arcidiecézi  slavíme svátek sv. Hedviky Slezské, kněžny a vdovy.

16. říjen, Brnopro-life konference Nejmenší z nás… Bližší informace na webu.

16. říjen, Praha: CEVRO Institut a Společnost pro dialog církve státu pořádají konferenci Katolická církev a „církevní zákony“ po únorovém převratu v Československu 1948. Více ZDE.

17.-18. říjen, Česká republika: uskuteční se druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR.

18. říjen, Brno: CENAP pořádá akreditovaný odborný seminář NAPROHELP, úspěšná cesta k vlastnímu dítěti, určený především pro lékaře, zdravotnické pracovníky a jiné odborné pracovníky, kteří se problematice řešení neplodnosti věnují. Zveme i kněze, bioetiky a poradce PPR. Podrobnosti ZDE.

20. říjen, Olomouc: olomoucká pobočka Hnutí Pro život ČR a Mladí křesťanští demokraté pořádají IX. pro-life pochod Odvaha k životu. Vycházíme po známé trase od Arcibiskupského náměstí se zakončením u sloupu Nejsvětější Trojice na Horním náměstí. Začátek v 16:30. Bližší informace na sociální síti či ZDE.

21. říjen, Olomouc: Una Voce Česká republika zve na přednášku Základní pilíře katolické víry, kterou pronese P. Adolf Jiří Pleskač na Wurmově 7. Začátek v 17:00. Podrobnosti zde.

23. říjen, Plzeň: po osmé proběhne místní Plzeňský pochod pro život. Začátek v 17:00, podrobnosti ZDE.

24. říjen, Svatý Hostýn: v rámci duchovní obnovy bude v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně sloužena mše svatá podle misálu z roku 1962. Celebruje R.D. Josef Rýznar, začátek ve 14:00.

24. říjen, Zlín: poprvé proběhne místní Zlínský pochod pro život. Začátek v 16:00, podrobnosti ZDE.

25. říjen, Šumava: pochod Vzpomínka na Monarchii. Podrobnosti ZDE.

25. říjen, Svatý Hostýn: v rámci duchovní obnovy bude sloužena Svatá liturgie sv. Jana Zlatoústého, kterou bude celebrovat P. Adolf Jiří Pleskač. Začátek ve 14:00.

26. říjen: svátek Ježíše Krista Krále.

29. říjen, Brno: proběhne brněnská verze pro-life pochodu Odvahu k životu. Začátek v 17:00, podrobnosti ZDE.

30. říjen: v královéhradecké diecézi slavíme výročí posvěcení katedrály.

30. říjen, Olomouc: HPŽ ČR, pobočka Olomouc pořádají modlitbu růžence před porodnicí Fakultní nemocnice. Začátek v 16:00. Info ZDE.

7 Responses to Akce v říjnu 2014

 1. […] Aktualizovaný seznam důležitých akcí na říjen naleznete ZDE. […]

 2. Takypijus napsal:

  Co ta „utajená“ mše v dominikánském ritu, bílým písmem na bílém podkladě tady http://www.olomouc.op.cz/ ?

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Pravidelné akce a Mše svaté v seznamu neuvádíme… Ten záznam bílým písmem je ovšem opravdu zajímavý…

   • Anička Kateřina napsal:

    Ukončení sloužení Tradičního dominikánského ritu v Olomouci
    1. října 2014
    Od začátku září je pravidelné sloužení tradičního dominikánského ritu první neděli v měsíci v klášteře dominikánů z technických důvodů zrušeno. O případném pokračování sloužení mše svaté se rozhodne s novým vedením konventu, které bude zvoleno v průběhu měsíce října.

    Prosíme všechny ctitele Panny Marie a podporovatele dominikánského ritu o jejich modlitby za budoucnost sloužení tradiční mše sv. v městě Olomouc. Jakmile dojde k jakékoliv změně v této věci, budeme vás informovat prostřednictvím našeho webu.

    Komentáře:
    Jednoduše řečeno není kněz ani podpora z dominikánských kruhů k tomu, aby se ve sloužení dominikánského ritu v Olomouci pokračovalo.

    Zdroj: Una Voce ČR

 3. […] Aktualizovaný seznam důležitých akcí na říjen naleznete ZDE. […]

 4. […] Aktualizovaný seznam důležitých akcí na říjen naleznete ZDE. […]

 5. […] Aktualizovaný seznam důležitých akcí na říjen naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *