Setkání děvčat a Setkání chlapců z katolických rodin 2015

Aktualizace: Následující text je bohužel neaktuální, neboť nejsme schopni garantovat dostatek děvčat pro samostatné setkání, což nás vede k nutnosti uspořádat jen jedno setkání. Nicméně program by měl být i tak částečně oddělen. Dále bohužel padlo i umístění ve vyšebrodském klášteře, takže setkání bude kratší a proběhne ve dnech 15.-22. srpna na Lipensku. Podrobnosti naleznete ZDE.

Vyšebrodský klášter

14. (pátek) – 23. srpna (neděle) 2015 proběhnou na Vyšebrodsku Setkání katolických děvčat a Setkání katolických chlapců, která naváží na Setkání katolických dětí na Kozinci 2013 a Setkání katolických dětí 2014. Ubytování je předběžně naplánováno do prostor vyšebrodského kláštera a na Kozinec, klášter též zajistí každodenní Mše svaté a přístup ke svátostem.

Tentokráte již hodláme uspořádat dívčí a chlapecké setkání odděleně co do programu, ubytování i vedoucích, nicméně nepřipadlo nám vhodné oddělovat obě akce časově, protože jednak pro rodiny s více dětmi obou pohlaví je výhodnější poslat děti na tábor naráz, jednak by nám to příliš komplikovalo logistické zabezpečení, zejména bychom museli shánět na dvakrát kuchařky. Chlapecké setkání povede Ignác Pospíšil, který zároveň vyřizuje přihlášky, dívčí setkání Anna Krutská.

Oddělení obou akcí ovšem vyžaduje dostatečný počet dětí na obou setkáních (minimální počet je 8), pokud by se ukázalo, že v nějaké skupině nebude dětí dost, budeme muset obě setkání spojit (nicméně pevně věřím, že to nebude nutné). Proto bychom uvítali, kdyby se rodiče, kteří mají zájem poslat na setkání své děti, ozvali Ignáci Pospíšilovi (cinik@centrum.cz či 775 048 413). Přijímáme děti v rozpětí věku od šesti do dosažení 14 let, otázku přijetí dětí jen těsně míjejících toto věkové rozpětí je třeba probrat s organizátory.

Cena za účat na setkání bude stejná jako letos: za jedno dítě 1500,- Kč, pokud jedna a tatáž rodina pošle dětí vícero, pak u druhého dítěte je cena 1300,- a každého dalšího 1100,-. V případě rodin, které jsou na tom finančně špatně, je možno domluvit větší slevu, jejíž konkrétní výši ale nelze předeslat (závisí i na tom, zda se nám podaří sehnat pro setkání 2015 sponzory a v jaké výši a za jakých podmínek od nich získáme příspěvky).

Ignác Pospíšil

5 Responses to Setkání děvčat a Setkání chlapců z katolických rodin 2015

 1. Timor Mortis napsal:

  Zaujala me vyse ceny a chtel bych se tedy zeptat na detaily procesu cenotvorby a na nakladani s marzi. Co tim chci rict?

  V zasade funguje nejjednodussi proces cenotvorby nasledovne:
  Znam naklady na jednici (v tomto pripade na ucast jednoho ditete) a prictu k nim pozadovanou marzi (nasobim koeficientem 1+hodnota marze vyjadrena desetinnym cislem) a DPH (nasobim predchozi vysledek koeficientem 1,2) a vyjde mi konecna cena.

  Priklad: Stanovene naklady na jednici jsou 100 korun. Chci dosahnout marze 50 % (nejsem zadnej lidumil). Cena: (100 x 1,5) x 1,2 = 150 x 1,2 = 180.

  Klicove je stanoveni spravnych jednicovych nakladu, protoze je treba spravne rozpocitat na jednici fixni naklady (zde treba doprava vedoucich nebo pronajem prostor), ale predpokladam, ze existuje nejaka maximalni kapacita a ze jsme schopni stanovit minimalni pocet vyrobenych jednotek zbozi/sluzby. Pocitejme s pripadem, ze je takova spodni uzaviraci klauzule urcena na 16 osobach (moci mermo chcene tabor pro divky i pro chlapce).

  V zasade jsou dve extremni varianty: 1) urcim koeficient pro rozpocet fixnich nakladu jako spodni uzaviraci klauzuli (16 deti) nebo 2) urcim koeficient pro rozpocet fixnich nakladu jako vrchni uzaviraci klauzuli. Kazdopadne, kazde dalsi dite nad pocet urcujici rozpocetni koeficient odvadi „svou“ cast fixnich nakladu primo do marze. (v pripade 2) nemuze takova situace nastat, ale takovy rozpocet snad nikdo nemuze sestavit!

  Naopak slevu zpravidla pocitame proti marzi (protoze naklady proste zaplatit musime).

  Tak tedy vznika otazka, jak pocitate cenu. V zasade se da usuzovat, ze realne naklady budou mensi nebo rovny 1500. Skoro urcite to nebude 1500, protoze si nemyslim, ze byste pripadne slevy davali z vlastni kapsy.

  Plyne z toho, tedy, ze deti, ktere jedou bez sourozencu doplaceji na deti, ktere jedou se sourozenci. Ale co kdyz ma clovek jen jedno dite ve veku vhodnem pro setkani a ostatni jsou moc male? Paradoxne tak muze snadno dojit k situaci, kdy budou chudi rodice doplacet na ty bohate!

  Subsidiarni, ale ne nepodstatna otazka je, co se dela s pripadnou marzi? I kdyz predpokladam, ze vstupni marze = 0 %, lze ji snadno dosahnout ruznymi usporami (z nichz jedna cesta popsana vyse je rozpusteni fixnich nakladu mezi vice jednic nez byla puvodni kalkulace).

  A, prosim, nerikejte mi, ze se pouzije jako rezerva! To by znamenalo, ze organizatori neumi udelat rozpocet!! Rezervy jsou, samozrejme z podstaty veci soucasti nakladu.

  Nejspravnejsi a nejcestnejsi by od organizatoru bylo, kdyby pripadnou marzi opet rozpustili mezi rodice. Bezne se to tak delalo na taborech, na ktere jsem jezdil jako kluk. Byly totiz ze sve zasady NEZISKOVE, ucelem bylo nejake „spolecne dobro“. Jelikoz se tento tabor/setkani profiluje jako tradicne-katolicky, predpokladal bych, ze je akce take planovana jako neziskova a pripadna marze jde na dobrocinne ucely nebo zpet rodicum.

  Omlouvam se za delsi prispevek a predem dekuji za odpoved.

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Předpokládané náklady (především jídlo, doprava při některých výletech, lékárnička a další materiální zabezpečení) jsou právě někde okolo 1500,- Kč. Vedoucí nic neplatí ani nedostávají, nic si nenechávají. Zatím se nám daří získávat pro setkání sponzory (na minulé setkání přispěli tři), jejichž peníze se využívají na tři věci:

   1) Pokrytí nákladů na slevu u vícera dětí z jedné rodiny. Vyslání více dětí je pro rodinu větší finanční záhul, takže si podporu zaslouží, koneckonců velké rodiny si zaslouží podporu obecně.

   2) Materiální zabezpečení akce (balóny, lana, tužky, papíry etc. …).

   3) Pokrytí slev u rodin, co jsou na tom finančně hůře a nemohly by si tábor dovolit.

   Žádné významné přebytky nás zatím nepotkaly, takže jsme je neřešili, nicméně pokud nás to někdy v budoucnu potká, možnosti jsou v podstatě tři:

   a) Dar klášteru coby částečné vyrovnání nákladů bezplatného ubytování.

   b) Zvýšení slev či vrácení části peněz rodičům.

   c) Ponechání peněz do zásoby na další tábor.

   Faktem však je, že v současné situaci je vpodstatě nemožné, aby něco zbylo, protože náklady jsou díky slevám vyšší než vybrané peníze a tedy otázkou na konci jen zůstává, kolik peněz je třeba dodat od sponzorů.

   • Timor Mortis napsal:

    Dekuji, to mi v podstate staci. Takhle je to hezky transparentni.

    Mozna by stalo za to si to propocitat, aby to vychazelo lepe a zverejnit kolik je treba dodat od sponzoru.

 2. Mate! napsal:

  Zásadní zvrácenost této akce je společná přítomnost chlapců a děvčat. Myslím, že Morava Vám materiál nedodá…

  • Ignác Pospíšil napsal:

   1) Jak je výše napsáno, plánujeme dívčí setkání a chlapecké setkání odděleně. Děti mají mít společné jen bohoslužby, což snad nemůže vadit ani těm největším odpůrcům koedukace. 2) Problémy koedukace i v této věkové skupině sice vidím (komplikuje vytváření programu a navyká děti na koedukativní akce, takže později je obtížnější jim vysvětlit, že je třeba se rozdělit), ale rozhodně bych ji za žádnou „zvrácenost“ nepovažoval. 3) Děti nejsou materiál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *