Tradiční liturgie v Chrudimi

P. Efrém Jindráček OP

Ve středu 20. srpna, tj. na svátek sv. Bernarda z Clairvaux, opata a učitele Církve, bude v Chrudimi v kostele sv. Michaela Archanděla sloužena tradiční liturgie. Mši v dominikánském ritu bude celebrovat P. Efrém Jindráček OP, profesor a proděkan Filosofické fakulty Papežské univerzity sv. Tomáše Akvinského v Římě. Začátek v 16:00.

Týž den večer přednese otec Jindráček v Muzeu barokních soch v Chrudimi přednášku na téma „Proč dobrý Bůh dopouští zlo“. Začátek v 18:00. Doporučuji navštívit obé, bude to stát za to.

Ignác Pospíšil

 

4 Responses to Tradiční liturgie v Chrudimi

 1. […] 20. srpen, středa – slavíme svátek sv. Bernarda z Clairvaux († 1153), kněze a učitele Církve a jednoho z otců cisterciáckého řádu. Před sto lety zemřel sv. Pius X. (1835-1914), papež a bojovník proti modernismu. V cisterciáckém vyšebrodském klášteře bude u příležitosti svátku sv. Bernarda Mše svatá sloužena v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie od 10:00. Všichni jsou srdečně zváni. Tradiční liturgii pozná odpoledne i Chrudim. Dominikánský ritus bude celebrovat P. Efrém Jindráček OP, po Mši svaté pak tentýž přednese přednášku na téma „Proč dobrý Bůh dopouští zlo“. Podrobnosti ZDE. […]

 2. Armin Cordianus napsal:

  Chrudim 2014
  Kazatelské středisko České dominikánské provincie připravuje ve spolupráci s místní farností misii v Chrudimi. Akce proběhne v týdnu od 17. do 24. srpna 2014.

  Zdroj: portál Dominikánské misie

  Více informací viz zde, i když popisek v textu hovoří omylem o Jablonném. („Program týdne porozumění v Chrudimi“)

 3. Ignác Pospíšil napsal:

  Tak jsem slyšel, že Mše i přednáška měla úspěch. Obojí hojně navštíveno. Nechce někdo z účastníků napsat malou reportáž?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *