Prázdninové akce 2014

Toto je průběžně aktualizovaný seznam tradičně katolických a pro-life akcí pro letní prázdniny (červenec a srpen + 1. týden v září) 2014. Podrobnější a dlouhodobější informace naleznete stránce Aktualit na Katopedii či v seznamu tradičně katolických táborů.

Není v mých silách pořídit ho sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Červenec

2. červenec, Praha: pravidelný pro-life pochod Odvahu k životu.

3.-7. červenec, Praha: Kněžské bratrstvo sv. Petra pořádá v břevnovském klášteře setkání pro věřící a hledající nazvané Život víry, realita víry. Podrobnosti ZDE.

5. červenec: slavíme svátek sv. Cyrila a Metoděje. Čeští biskupové pořádají cyrilometodějské oslavy na Velehradě, které ale bohužel nezahrnují tradiční liturgii. Ta ovšem bude dostupná jinde, podrobnější seznam čekejte na Duších a hvězdách někdy okolo pondělí 30. 6.

6.-19. červenec, Jaidhof: Kněžské bratrstvo sv. Pia X. pořádá tábor pro chlapce od 6 do 14 let. Podrobnosti ZDE.

13.-19. červenec, Štětí nad Labem: Kněžské bratrstvo sv. Petra, Orel župa Svatováckavská a Katolická farní kolatura Štětí nad Labem pořádají tábor pro děti z katolických rodin (7-12 let)… Více viz http://www.tabor.fssp.cz.

20.-26. červenec, Štětí nad Labem: Kněžské bratrstvo sv. Petra, Orel župa Svatováckavská a Katolická farní kolatura Štětí nad Labem pořádají tábor pro mládež z katolických rodin (13-17 let)… Více viz http://www.tabor.fssp.cz.

20. červenec-2. srpen, Jaidhof: Kněžské bratrstvo sv. Pia X. pořádá tábor pro dívky (6-13 let). Podrobnosti ZDE.

23. červenec-1. srpen, Vyšší Brod: setkání katolických dětí (6-13 let), podrobnosti ZDE.

26. červenec-1. srpen, Nová Říše: Orel župa Svatováclavská pořádá cykloturistický pobyt v premonstrátském novoříšském klášteře. Duchovní vedení a tradiční liturgii zajistí P. Radim Valík O.S.B. Více ZDE.

29.-31. červenec, Rakousko: Kněžské bratrstvo sv. Pia X. pořádá pěší pouť z Föhrenau do Mariazell. Podrobnosti ZDE.

31. červenec, Olomouc: HPŽ ČR (pobočka Olomouc) pořádá modlitbu růžence před porodnicí Fakultní nemocnice. Info ZDE.

Srpen

2.-10. srpen, JaidhofKněžské bratrstvo sv. Pia X. pořádá tábor pro dívky (14-22 let). Podrobnosti ZDE.

6. srpen, Praha: pravidelný pro-life pochod Odvahu k životu.

9. srpen, cisterciácké opatství Vyšší Brod – při příležitosti stého výročí sv. Pia X. bude v klášterním kostele sloužena pontifikální Mše svatá. Celebrantem bude P. Josef Vollberg O.C.S.O., opat z Mariawaldu. Po mši proběhne přednáška PhDr. Radomíra Maléha o sv. Piu X.

16. srpen, Posázaví: Kněžské bratrstvo sv. Pia X. pořádá Svatoprokopskou pouť. Podrobnosti ZDE.

16. srpen, Praha: Mladí křesťanští demokraté s podporu Hnutí Pro život ČR pořádají V. Pochod pro rodinu. Začátek ve 12:30 na rohu ulic Washingtonova a Politických vězňů, podrobnosti ZDE.

16. srpen, Šaštín (Slovensko): proběhne Púť katolíckej tradície k Sedembolestnej 2014 (organizují Inštitút Summorum Pontificum Slovensko a Kněžské bratrstvo sv. Petra), více informací na facebookové stránce události.

26.-31. srpen, Nová Říše: Kněžské bratrstvo sv. Petra a Una Voce Česká republika pořádají akci Týden víry – Pobytí v Nové Říši pro dospívající mládež, mladé manžele a další věřící. Více ZDE a ZDE.

27. srpen, Brno: pravidelný pro-life pochod Odvahu k životu.

28. srpen, Olomouc: HPŽ ČR (pobočka Olomouc) pořádá modlitbu růžence před porodnicí Fakultní nemocnice. Info ZDE.

Září (1. týden)

1.-6. září, JaidhofKněžské bratrstvo sv. Pia X. pořádá exercicie pro ženy. Podrobnosti ZDE.

3. září, Praha: pravidelný pro-life pochod Odvahu k životu.

6. září, Berounsko: Orel župa Svatováclavská pořádá pouť na Tetín ke cti sv. Ludmily. Podrobnosti ZDE.

 

Ignác Pospíšil

5 Responses to Prázdninové akce 2014

  1. Gorazd napsal:

    Zdravím, upozorňujem ešte na jednu zaujímavú akciu na Slovensku:
    https://sk-sk.facebook.com/events/415260788615124/

  2. […] Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci. Seznam prázdninových akcí naleznete ZDE. […]

  3. […] Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci. Seznam prázdninových akcí naleznete ZDE. […]

  4. […] Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci. Seznam prázdninových akcí naleznete ZDE. […]

  5. […] Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci. Seznam prázdninových akcí naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *