Rozhlédnutí 2013/08/11

Nanebevzetí Panny Marie

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, je dvanáctá neděle po Svatém Duchu.

Nejvýznamnější svátky a památky nastupujícího týdne: sv. Klára z Assisi (12), sv. Hypolit Římský a sv. Kasián (13), sv. Eusebius Římský a sv. Maxmilián Kolbe (14), Nanebevzetí Panny Marie (15) a sv. Jáchym (16). Příští týden otevře třináctá neděle po Svatém Duchu.

Na konci týdne proběhnou shromáždění Braňme se duhové totalitě (16) a Pochod pro rodinu (17) – protiváha faktu, že nešťastnou Prahu tento týden opět zavalí sodomité a jejich příznivci. V sobotu 17. 8. proběhne rovněž svatoprokopská pouť FSSPX.

Modleme se tento týden za křesťany v arabských zemích, jakož i za ty, kdož je pronásledují. Ať si ti první uchovají pravou víru, zatímco ti druzí ji naleznou.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Svatý stolec

Papež František I. vydal dokument, kterým ustanovil Výbor pro finanční bezpečnost (Comitato di Sicurezza Finanziaria). Uvedený dokument a výbor mají přispět k zamezení praní špinavých peněz a podpořit úkony proti financování terorismu a obchodu se zbraněmi hromadného ničení. Vice ZDE.

ČR

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyjádřil naději, že KDU-ČSL by při malé volební účasti mohla ve volbách do Sněmovny získat až okolo 10 % hlasů. Když jsem si dovolil na facebooku namítnout, že si o tom může maximálně tak nechat zdát, že ve skutečnosti budou lidovci rádi, když se s odřenýma dostanou ještě jednou do Sněmovny, vykopl mne obratem z „přátel“. Říká se, že pro pravdu se člověk nejvíce zlobí – a my oba máme dost velkou šanci se voleb dožít a zjistit tak, kdo tu pravdu měl…

Zahraničí

V Itálii se ostře debatuje o tzv. „zákonu proti homofobii“, který hrozí zlikvidovat v zemi svobodu slova i svobodu vyznání.  Více anglicky ZDE, ZDE a ZDE.

Liberálové celého světa pokračují v útocích na Rusko pro jeho protisodomitskou legislativu, zakazující propagaci sodomie (zejména pak před dětmi). Mezinárodní olympijský výbor s vážnou tváří žádá Rusko o záruku, že „sporotovci-homosexuálové nebudou tímto v Rusku diskriminováni“.  Co chtějí ti vtipálci slyšet? Že homosexuálové mohou sportovat? Nebo že pro sportující sodomity zákony neplatí? Do Ruska se obul i Obama, jehož výpady posílila frustrace z toho, že Rusko dalo azyl Snowdenovi. K Obamovu vyjádření je poznámka ZDE.

Sodomité v Anglii pokračují v útoku. Přesně jak bylo předpovídáno jejich oponenty, obratem po schválení homosexuálního „manželství“ v Anglii a Wallesu přišla žaloba na církve, které odmítají tato manželství uzavírat. Zákon sice poskytuje náboženským společnostem výjimku, ale gayové věří, že soud ji zruší jako „nepřípustnou diskriminaci“. Více slovensky ZDE.

Brazilská prezidentka, během setkání mladých si tak usilovně potřásající rukou s papežem, po jeho odjezdu obratem podepsala zákon, který nařizuje brazilským zdravotníkům distribuovat tzv. pilulky po. Více anglicky ZDE.

Kardinál Gracias navštívil kanadské vězení, aby podpořil politické vězeňkyně Mary Wagner a Lindu Gibbons, které jsou v ní drženy za své pokojné protesty u potratových „klinik“. Oběma vyslovil v jejich díle plnou podporu. Více anglicky ZDE.

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci.

Vyzýváme všechny čtenáře a příznivce časopisu, aby podpořili pro-life iniciativu Jeden z nás.

11. srpen, neděle – je dvanáctá neděle po Svatém Duchu. Před 760 lety zemřela sv. Klára z Assisi (1194-1253).

12. srpen, pondělí – připomínáme si sv. Kláru z Assisi (1194-1253), zakladatelku klarisek.

13. srpen, úterý – mimo jiné si připomínáme mučedníky sv. Hypolita Římského a sv. Kasiána.

14. srpen, středa – Církev si připomíná památku sv. Eusebia Římského, mučedníka ze 4. století, a sv. Maxmiliána Kolbeho (1894-1941), mučedníka.

15. srpen, čtvrtek – slavíme Nanebevzetí Panny Marie a především ministranti si připomínají sv. Tarsicia, mučedníka ze 3. století a svého patrona. Před 975 lety zemřel sv. Štěpán I. († 1038), král uherský. Ve vyšebrodském klášteře proběhne poutní slavná mše svatá (od 10:00), které budou předcházet časné sliby bratra Bernarda (od 8:30). Vedle toho proběhne asistovaná mše svatá v Praze, v kostele Zvěstování Panny Marie na Smíchově (více ZDE).

16. srpen, pátek – připomínáme si sv. Jáchyma, otce Blahoslavené Panny Marie, a sv. Štěpána I. († 1038), krále uherského. Před francouzskou ambasádou proběhne shromáždění Braňme se duhové totalitě.

17. srpen, sobota – připomínáme si sv. Hyacinta Polského († 1257), dominikánského kněze a kazatele. Před 860 lety padl při dobývání Aškalonu Bernard z Tremelay († 1153), čtvrtý velmistr Templářského řádu. Před 405 lety se narodil maršál Louis Raduit de Souches (1608-1682), vojevůdce Habsburků francouzského původu. Dnes proběhnou svatoprokopská pouť FSSPX (po trase Chocerady-sázavský klášter) a Pochod pro rodinu v Praze (víze ZDE). Na druhé akci budou k dostání i ona známá prorodinná trička, za jejichž nošení francouzská policie šikanuje a pronásleduje prorodinné aktivisty. Podrobnosti o možnosti je objednat naleznete ZDE.

18. srpen, neděle – je třináctá neděle po Svatém Duchu. Odpoledne začne setkání katolických dětí na Kozinci. V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hoštce u Štětí bude sloužena poutní mše sv. dle misálu z roku 1962 (začátek 15:00). Po ní bude následovat pobožnost u pomníku císaře Františka Josefa I. za spásu jeho duše.

Zajímavé odkazy

Řadu dalších odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Stálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Institut sv. Josefa, Lumen de Lumine, REX! a Dielňa sv. Josefa. Další tradičně katolické stránky naleznete ZDE.

Česky:

Beatifikační proces mons. Romera bez věroučných námitek

Metropolita Hilarion je přesvědčen, že západní země směřují k diktatuře

Na Slovensku se připravuje zákon na odebírání dětí

Nigerijská křesťanská asociace znepokojena kvůli únosům nezletilých dívek

Nízká porodnost ve stále více zemích světa

Péče sv. Alfonse z Liguori o důstojné sloužení mše svaté

První kroky k blahořečení lékařky Zildy Arns Neumannové

Stále méně katolíků navštěvuje mši svatou

Slovensky:

Európske feministky sa spolčujú proti detským rozprávkam

Mimovládky píšu Ficovi: Nové ľudské práva oslabia rodinu a spoločnosť

Spoveď devianta – rodina je podvratná inštitúcia

Polsky:

Co Papież naprawdę powiedział podczas konferencji prasowej w samolocie

Anglicky:

A Case for Purity

Canadian legal professions: Christians must embrace gay ‘marriage’ to practice law

Catholic Loyola Marymount University Drops Abortion Coverage

Catholic Parish to Boy Scout troop: Obey the faith on homosexuality or go somewhere else

Children Are the World’s Greatest Resource, Not the End of Its Productivity

Costa Rican bishop: Abortion, gay ‘marriage,’ IVF are ‘horrors against life

Croatian midwife sacked for refusing to participate in abortion sues hospital

Does legalizing prostitution reduce child sex slavery?

Dublin Hospital Will Refuse to Obey Irish Law Allowing Abortions

Ireland Supreme Court Judges Previously Opposed Pro-Life Amendment

IRS still targeting conservative groups, agent tells Congress

Legal experts: Pain Capable abortion ban ‘grounded in Supreme Court precedent’

Mainstream media should try something new–tell the truth

My birthfather is a rapist but that doesn’t define me

On-going Catholic Relief Services cover-up is shocking and similar in many ways to what LSN endured

Scottish man fined $62,000 for ‘homophobic’ Twitter message

The Longest Night

Women’s Medical Group Bans Pro-Life Physicians From Giving Presentations

Ignác Pospíšil

8 Responses to Rozhlédnutí 2013/08/11

 1. střet zájmů:) napsal:

  Opět po roce přichází svatoprokopská pouť tradicionalistů přesně na den, kdy je Pochod pro rodinu. Stejně jako loni:(. Je to den, který opravdu nemá co činit se sv. Prokopem, ani vzdáleně. Zajisté, i Vánoce se dají slavit třeba 10. února…:)))). Proč ne, že?

  Minulý rok jsem chápal: pánové z FSSPX nemohli vědět, že bude pochod pro rodinu takhle v srpnu. Letos už ano. Připadá nyní vždy na gay:)chod. To byl známo dost dlouho. No nic. Bude nás tam u Obecního domu méně. Snad to zachrání protestanté.:(((. Nepletu se do tradicionalistických akcí, nejsem bojovníkem za FSSPX:). Nekritizuji, jen trocha ironie. Já raději putuji na Sázavu, světe div se, kolem 4. července…. Bingo!….

  Pax

  Jan

  • Martin R. Čejka napsal:

   Snad by text P. Marshalla M. Robertse, který odešel z FSSX kvůli tomu, že Mons. Fellay brzdí tzv. regularizaci s pokoncilní církví a že se FSSPX od pokoncilní církve příliš distancuje, mohl někoho na REX!u překvapit. Avšak svědčí to jen o tom, že slova papeže obou církví naráz (tj. pokoncilní a nepokoncilní) ohledně otevřenosti nevyzněla na prázdno. Jen tak dál! Příště se snad dočkáme i rozboru od P. Bissiga, nebo, bude-li otevření pokračovat, vyjde na REX!u i nějaký podnětný text od bratra Jandourka.

 2. honzah napsal:

  Ignác Pospíšil pro svou nekompromisní věrnost pravdě ztratil jednoho přítele na facebooku.

  Inu, jak říká Tertullián, krev mučedníků je semenem křesťanství.

 3. První krok k beatifikaci G. K. Chestertona napsal:

  První krok k beatifikaci G. K. Chestertona

  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=18692

  Pax et bonum

  Jan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *