Schválení důchodové a zdravotní reformy vládou, která je v procesu rozpadu a degradace, je výsměchem všem občanům

Ve středu 29. června 2011 vláda ODS, TOP09 a VV schválila důchodovou reformu, která v České republice zavádí tzv. fondový důchodový systém. KDU-ČSL s vládní reformou zásadním způsobem nesouhlasí. Na celé reformě je ovšem zarážející i způsob schvalování a komunikace s veřejností.

„Žijeme opravdu v prazvláštním politickém světě. Když je zapotřebí zdanit hazard, tak nám ministr financí vysvětluje, že to není tak jednoduché, že se musí zpracovat věcný záměr zákona, pak návrh zákona, RIA, pak to musí projít všemi připomínkovými místy, Legislativní radou vlády, vládou a teprve pak to může do Poslanecké sněmovny. Když se ovšem jedná o schválení reformy důchodového systému, která ovlivní životy miliónů lidí a roztočí miliardový byznys penzijních fondů, kde pracují kamarádi a poradci pana ministra Kalouska a Drábka, tak jde vše stranou. Věcný záměr být nemusí, zásadní odmítající připomínky se zahodí do koše, ekonomická a sociální analýza dopadů reformy tzv. RIA se taktéž dělat nemusí a Legislativní rada vlády do toho už vůbec nemá co kecat,“ říká místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Návrhy zákonů, které zavádějí penzijní reformu, byly doručeny vládě k projednání dne 24. června 2011 v odpoledních hodinách a jak píše předseda Legislativní rady vlády a ministr v jedné osobě pan Jiří Pospíšil, z důvodu časové naléhavosti nebyly projednány pracovními komisemi Legislativní rady vlády a ani Legislativní radou vlády. Z toho důvodu postačí stanovisko Předsedy Legislativní rady.

„Stále více je evidentní, že tato vláda, která toho tolik naslibovala velkým finančním skupinám v zemi, musí rychle dotáhnout tzv. důchodovou reformu, protože její rozpad může nastat kdykoliv. Vláda se řídí heslem: hlavně to rychle odsouhlasit a po nás potopa. Prognostik Miloš Zeman se zásadně mýlil v jedné věci, spálená země bude až po této vládě Nečase, Kalouska a Bárty. Spálená a zanesená štěnicemi,“ dodává Marian Jurečka.

Tisková zpráva KDU-ČSL

Důvod, proč jsem se zde rozhodl zveřejnit tuto tiskovou zprávu KDU-ČSL, je ten, že s ní souhlasím. Současná podoba důchodové reformy (a vlastně většiny reforem této vlády) není nic menšího, než zločin, sprostá zlodějina.

Je pochopitelné, že podle vlády není třeba reformu nějak hlouběji prozkoumávat a připomínkovat – ty „důležité části“ už dávno vládě vypracovali ti, co na ní mají vydělat. Ty jsou určitě „OK“. A zbytek ji nezajímá.

Pevně věřím, že si na to voliči při dalších volbách vzpomenou a nebudou znovu volit zločince, kteří tímto způsobem tunelují a okrádají český stát i většinu jeho občanů. Páč vědomě volit zločince (ať už levicového či pravicového), aby mohl páchat své zločiny, je rovněž zločin.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

2 Responses to Schválení důchodové a zdravotní reformy vládou, která je v procesu rozpadu a degradace, je výsměchem všem občanům

  1. Tohle jsem přetiskl i na http://www.domavmb.cz, ale bez odkazu na DaH, protože je to TZ KDU.

    • cinicius napsal:

      Pokud jsi zároveň nepřetiskl i můj komentář, tak je to v pořádku. :-) Pokud jsi komentář přetiskl, tak to odkaz chce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *