Rozhlédnutí 2011/6/27

Uplynulý týden nebyl nic moc, tentokráte převažují negativní zprávy. No a tato neděle byla rovněž dnem nehezkého překvapení – alespoň pro návštěvníky českobudějovické tridentiny. Ale nenechejme se tím znechutit a s Božím požehnáním vzhůru do dalších dnů. A užijte si čas prázdnin a dovolených!

Stalo se

Kampaň apelující na těhotné ženy, aby nechodily na potrat, ale raději daly dítě k adopci, dle Evropské komise a především komisařky Redingové (Křesťanskosociální lidová strana; Evropská lidová strana) „jde proti evropským hodnotám“. Ne všichni ovšem mají pocit, že potrat je evropskou hodnotou – KDU-ČSL tento postoj odsoudila a její místopředseda Pavel Svoboda jej označil za skandální a příčící se zdravému rozumu.

Výbor OSN pro práva dětí se „vyznamenal“, když doporučil ČR, aby zrušila program babyboxů, které údajně porušují dětská práva. Proti tomu ostře vystoupila řada osobností, včetně např. europoslankyně Zuzany Roithové, která přislíbila, že bude v Europarlamentu usilovat nejen o udržení babyboxů, ale též o jejich rozšíření do dalších zemí. Naproti tomu Leoš Heger, který je dlouholetým sveřepým odpůrcem babyboxů, neopomněl využít situace a tažení proti babyboxům podpořit. Přezdívka Mengele mu opravdu sekne. Více ZDE. Doporučuji podepsat petici proti rušení babyboxů.

Zveřejněny nejlepší školy podle úspěšnosti studentů u jednotných maturit. Je to den triumfu církevního školství, v TOP 10 gymnáziích je zastoupeno 3 školami a v TOP 10 odborných školách jednou. Více ZDE.

Stát New York dále navýšil zvrácenost dnešního světa, když schválil „homosexuální manželství“. Více ZDE.

V Českých Budějovicích proběhla poslední předprázdninová tridentina. O prázdninách žádná nebude, takže máme minimálně dva měsíce, abysme se vzpamatovali z jisté nečekané „moderní vložky“ na té poslední. Bude příště zas nějaká?

Akce a kalendárium

Podrobnější kalendárium získáte na Katopedii u jednotlivých dnů, podrobnější a dlouhodobější přehled akcí pak ZDE.

Doporučuji podpořit petici na zachování babyboxů.

27. červen – památka sv. Cyrila Alexandrijského

28. červen – památka sv. Ireneje.

29. červen – slavnost sv. Petra a Pavla.

30. červen – památka prvomučedníků římských.

1. červenec – slavnost Nejsvětějšího srdce Ježíšova. Začínají letní prázdniny. V kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Novém Zvolání proběhne mše svatá v mimořádné formě římského ritu. Začátek v 19:00.

2. červenec

3. červenec

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

15 Responses to Rozhlédnutí 2011/6/27

 1. Irenej napsal:

  Může mi prosím někdo napsat, co to bylo za „moderní vložku“ v Budějovicích?

 2. Immaculati Cordis B. Mariae Virginis Memoria napsal:

  2. července je svátek Neposkvrněného Srdce Panny Marie.

  Vyznavačem Mariina Srdce byl svatý Augustin, svatý Bernardin Sienský..sv. František Saleský.

  Sv. Jan Eudes (1601-1680) úctu uvedl do katolické liturgie, inspirován (přdevším?)Marií de Vallés (1590-1655). Svatý Jan Eudes obdržel r. 1672 od sv. Stolce dekret, kterým byl ustanoven svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova a o dva roky později list k zřizování bratrstev Nejsvětějšího Srdce Ježíšova a Mariina.

  Kořen úcty k Neposkvrněného Srdci Marii vždy Panny rozkvetl po událostech ve Fatimě (1917)

  Je dobré a velmi potřebné, aby se všichni katolíci v tyto dny (letos 1. a 2. července) zasvětili Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Budiž v tyto dny slouženy mše sv.(nejen ty „tradiční“) s úmyslem ke cti a za vítězství těchto sjednocených Srdcí!

  Pax et bonum

  Jan

 3. Pan Contras napsal:

  2. 7. je svátek Navštívení podle katolického kalendáře.

 4. ČTK: Rakouští kněží vyzývají k neposlušnosti vůči Vatikánu napsal:

  Rakouští kněží vyzývají k neposlušnosti vůči Vatikánu

  http://www.christnet.cz/magazin/zprava.asp?zprava=21883

  Pax

  Jan

 5. cinicius napsal:

  150. výročí deníku L´Osservatore Romano

  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=14793

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *