Svatost a kněží

Kněžství se provádí na zemi, ale jeho důstojnost je v nebi a nikdo, ani člověk, ani anděl, ani archanděl, ani žádná jiná stvořená moc nemohla mu dát onu důstojnost, leč Duch svatý, jenž dovolil bytostem oděným tělem snít o službě andělské. Proto má být kněz tak čistý, jako by obýval nebe uprostřed andělských chórů.
Sv. Jan Zlatoústý

 

Každý kněz za sebou potáhne mnoho duší – do Nebe nebo do pekla.
Sv. Don Bosco

 

Byl jsem plný dobré vůle pozorně poučení vyslechnout. Kazatel, ačkoli žádný staršina, začal hovořit o „záležitosti spásy“, zřejmě si na tom kostelnickém, kramářském obratu zakládá. Usínám. Kdyby mluvil o SVATOSTI, procitl bych jako kůň při zvuku trubky.
L. Bloy

 

Nevidím v sobě než své hříchy, a Bůh nedopouští, abych je viděl všechny, protože by pak bylo příliš silné pokušení k zoufalství. Nemám jiný lék proti tomuto pokušení, než že se vrhnu před svatostánek, jako psík se skrčí u nohou svého pána…

 

Je jistě mnoho kněží dobrých a počestných, ale aby mohl kněz sloužit mši svatou, měl by být svatý.
Sv. farář arský

 

Kněz není nikdy lhostejný; přitahuje nebo odpuzuje.
F. Mauriac

 

Svatí kněží vychovávají ctnostné lidi; ctnostní kněží vychovávají slušné lidi; slušní kněží vychovávají zločince.
J. Durych

5 Responses to Svatost a kněží

 1. ivka napsal:

  Znáte někdo opravdu svatého současného kněze?
  Asi hloupá otázka, co

 2. Nea napsal:

  Krásné, zvláště toto:

  „Nevidím v sobě než své hříchy, a Bůh nedopouští, abych je viděl všechny, protože by pak bylo příliš silné pokušení k zoufalství. Nemám jiný lék proti tomuto pokušení, než že se vrhnu před svatostánek, jako psík se skrčí u nohou svého pána…“

  Díky za zprostředkování.

 3. Armin napsal:

  No, je těžké stanovit kdo je svatý, protože nikdo, krom Boha, nevleze jinému do hlavy či do „srdce“. Já bych spíš hovořil o kněžích co jsou věrni katolické nauce. Mši svatou vysluhují co smírnou oběť Ježíše Krista a káží s odvahou a věrně nauce Církve. Nemažou med kolem huby „křesťanským“ bludařům, svévolníkům či Judaistům a usilují o jejich návrat do Církve, tedy k pravé katolické víře, k víře otců. Nepořádají diskotékové „mše“ pro mládež, ale vytrvale sedí ve zpovědnicích, přičemž si ve zpovědnici nehrají na psychology, ale zprostředkovávají Boží odpuštění a obětují se za hříšníky, když vystupují po stupních oltáře ke Golgotě, nikoliv k večeři. Takových znám taky pár a ti to celé, tak trochu zachraňují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *